Kultowe marki okularów… RayBan czy Oakley?

Wyjątkowy styl życia, wyzwolony z szablonów. Silna osobowość, jasne wybory.

To jest świat RayBan’a. Świat, który rozpoczął się w 1937 i jest stworzony z modeli, które stały się ponadczasowymi ikonami stylu.

Mam na myśli takie modele jak: Wayfarer, Aviator. Od początku ich powstania przyciągały uwagę, noszone były przez największe gwiazdy filmu i showbiznesu (Bob Dylan, Audrey Hepburn, Tom Cruise w filmie Top Gun, George Michael).

      


Dlaczego warto mieć stylowe i kultowe okulary marki Rayban?

Okazuje się,że nie tylko dla designu. Jako lider rynku od 1937 roku, Ray-Ban kontynuuje swój rozwój, łącząc kultowe modele okularów z nadzwyczajnymi soczewkami, które wykorzystują nowatorską technologię i szeroką paletę kolorów.

Soczewki takie jak G-15 (zielone) ,B-15 (brązowe) to klasyczne soczewki Ray-bana. Poprzez absorbowanie 85% widocznego światła i blokowanie większości niebieskiego światła, zielone soczewki zapewniają lepszą przejrzystość obrazu i znakomity kontrast kolorów, dzięki czemu dają efekt rzeczywistego postrzegania kolorów i kontrastów.

Popatrz na życie przez te soczewki, a nie zauważysz różnicy!

Warto zwrócić uwagę na soczewki z polaryzacją. Soczewki polaryzacyjne Ray-bana to legenda w legendzie: technologia oraz wyjątkowe dopasowanie szkieł i blokada odblasków promieni słonecznych. Soczewki z polaryzacją blokują 99,9% odblasków odpowiedzialnych za podrażnienie oczu. To one dają nam komfort widzenia obrazu ze zwiększonym kontrastem i wyraźnymi kolorami, bez żadnego przekłamania. Ułatwiają widzenie jak żadne inne. 

Oprócz polaryzacyjnych szkieł Rayban w swojej ofercie ma także soczewki lustrzane oraz gradalne więc każdy znajdzie coś dla siebie 🙂

 


                                                 

 

DESIGN. DISRUPT. INSPIRE. 

Tymi trzema słowami można opisać markę Oakley, który przekracza granice precyzji, pasji i kreatywności, aby stworzyć okulary zarówno dla światowej sławy sportowców jak i wszystkich aktywnych konsumentów.  Oakley tworzy okulary dla odważnych, dla tych, którzy odrzucają konwencje i przekształcają sposób myślenia o rzeczywistości i własnych możliwościach.


Założycielem marki Oakley jest Jim Jannard, uważany za jednego z najbardziej kreatywnych projektantów na świecie. Historia sięga roku 1975. Wtedy to Oakley stworzył pierwszy produkt. Były to uchwyty do motocykli i BMX-ów z Unobtainium- materiał, który zwiększał przyczepność spoconych rąk kierowcy. Ten sam materiał używany jest do produkcji okularów (końcówki zauszników).

Rok  1984 – pojawiła się pierwsza para okularów w historii EYESHADES mocno bazujące na kształcie gogli.

Rok 1985 – pierwsza kolekcja legendarnego modelu FROGSKINS. Do dziś model ten ma status najbardziej kultowego w historii.

Rok 1986– GREG LEMOND jako pierwszy Amerykanin wygrał Tour de France, podczas jazdy nosił okulary marki Oakley model EYESHADES

lATA 90– powstanie modelu M FRAME jednego z najpopularniejszych modeli. Powstało wiele wersji,  jedna o nazwie Ballistic, która znajduje się na wyposażeniu armii amerykańskiej. Powstała też w tym czasie pierwsza oprawka (model EYE JACKET) w całości zaprojektowana komputerowo. 

Rok 2000– od tego czasu Oakley rozwija linię ubrań, butów i innych dodatków. Powstają nowe modele takie jak RADAR oraz RADAR PACE jako pierwsze w historii połączenie wirtualnego trenera i okularów.


DLACZEGO WARTO ZOPATRZYĆ SIĘ W MARKĘ OAKLEY?

  • to jedna z czołowych marek sportowych na świecie
  • marka stworzona nie tylko dla sportowców, ale także dla Ciebie!
  • idealne połączenie funkcjonalności i designu, bazujące na ponad 30-letnim doświadczneiu i innowacjach
  • zaawansowane materiały gwarantujące trwałość, lekkość i wytrzymałość ( O MATTER, C-5, STAL NIERDZEWNA, TYTAN, WŁÓKNO WĘGLOWE, ALUMINIUM)
  • nieporównywalna ostrość, czułość i precyzja widzenia (HDO)
  • pionerska technologia wymiennych soczewek Oakley Switchlock
  • opcje kolorów i funkcjonalności soczewek- dopasowanie do uprawianej dyscypliny sportu, warunków pogodowych i natężenia oświetlenia
  • komfort i trwałość precyzyjnych, opatentowanych zawiasów
  • idealne dopasowanielarów bez punktów nadmiernego ucisku (Three Point Fit)
  • innowacyjna technologia PRIZM  z wieloma rodzajami soczewek dopasowanymi do różnych sportów

Ray-ban czy Oakley?  Jaki jest Twój styl? Które do Ciebie najbardziej pasują?

Jedno jest pewne. W obu firmach jakość wykonania okularów jest bardzo wysoka. Jeśli zdecydujemy się na ich zakup to na pewno będziemy zadowoleni oraz posłużą nam te okulary na lata.

Udanych zakupów!!!