Zadbaj o swoje oczy!!!! Chroń je przed UV!!!

Jak zapewne wiecie…. długie przebywanie na słońcu może działać szkodliwie na nasza skórę.  Tak samo jest  oczami.  Zarówno w lecie jak i w zimie promienie UV docierają do naszych oczu. Brak ochrony może mieć dla nich fatalne skutki.

Promieniowanie ultrafioletowe (UV) to jeden z zakresów światła słonecznego, docierającego do Ziemi. Pomimo, że jest dla nas niewidoczne to odgrywa ważną rolę w naszym codziennym życiu. Umożliwia syntezę witaminy D, poprawia nasz nastrój, wpływa na produkcję endorfin.

Możemy wyróżnić trzy rodzaje promieniowania UV:
1) UVA ( odpowiedzialne za opaleniznę i starzenie się skóry)
2) UVB (powodują poparzenie skóry, najczęściej wiążą się z rakiem skóry oraz chorobami oczu )
3) UVC ( najgroźniejsze lecz w większości pochłaniane przez warstwę ozonową nie docierają do powierzchni Ziemi)
Udowodniono, że długotrwała ekspozycja na promienie UV może uszkodzić powieki, rogówkę i soczewkę. Silne wystawianie na światło UV może uszkodzić przednią powierzchnię oka, tak jak poparzenie słoneczne uszkadza skórę.
Czasem może dojść również do zapalenia rogówki (fotozapalenie   rogówki). Bardzo często skutki wywołane promieniowaniem UV kumulują się, rozwijają się bezobjawowo i stają się bardziej poważne. Im dłużej przebywasz na słońcu tym
większe ryzyko powstania zaburzeń i chorób utożsamianych z wiekiem, ze względu
na skumulowanie uszkodzeń wywołanych przez promieniowanie UV.
Dotyczy to rozwoju zaćmy, uszkodzeń siatkówki, raka skóry wokół powiek i innych zaburzeń.
Jak mogę chronić moje oczy przed promieniowaniem UV???

Przede wszystkim trzeba zainwestować w okulary słoneczne z filtrami i polaryzacją. Podczas gdy zwykłe szkła tylko przyciemniają obraz, szkła polaryzujące eliminują refleksy świetlne. Zwiększa to komfort optyczny, zwiększa Twoje bezpieczeństwo.

pressroom_street_fashion8

MĘSKIE SŁONECZNE

 

A Ty masz już kontrolę nad UV???
Zapraszam do lektury.